Waiting on Wednesday #36 - Malé ženy

středa, srpna 12, 2015


Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chceme přečíst.

Pro tuto středu vybírám:

Autor: Louisa May Alcottová

Název: Malé ženy

Počet stran: 496

Anotace: Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.

Proč zrovna tato knížka?
Tuto knihu bych si chtěla přečíst už hodně dlouho, ale dnes jsem si na ni konečně vzpomněla, protože jsem ji viděla v jednom videu. Nejvíce mě na ni nalákala Verunka z Knižního přátelství, která tuto knihu má moc ráda. Doufám, že se mi stejně jako Verunce bude líbit.

You Might Also Like

6 comment

 1. Také se na ni nějaký ten čásek chystám... A ta obálka je krásná. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je dobře obálka je vážně krásná. :)

   Vymazat
 2. Děj vypadá dobře a zajímavě! :)

  everythingononepaper.blogspot com

  OdpovědětVymazat
 3. Knížka má nádhernou obálku a i anotace zní slibně :) Díky za skvělý tip :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knížka má opravdu velice krásnou obálku. Nemáš zač. :)

   Vymazat

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko: Chci zasílat oznámení (v pravém dolním rohu tabulky na komentář), aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)