Leden 2018 Wrap-Up

17. 2. 2018


Ano! Nezdá se vám to, je to opravdu tak. Zrovna čtete po dlouhé době nějaký nový článek. Tentokrát jsem se vrhla na sepsání příspěvku o knihách, které jsem přečetla za Leden 2018 a nebylo jich moc...
Jelikož máme trable v práci a sháníme nové brigádníky, tak jsem celý Leden musela být jen tam a to se nezměnilo ani tento měsíc. Tudíž zbylo málo volného času na čtení knih, ale hodlám to změnit. Už nebudu ze sebe dělat otroka a přikyvovat na otázku: Zůstaneš tady až do večera? Brigádnice dneska nemůže přijít... To už se změní a jestli s tím bude mít někdo problém, tak mě můžou vyhodit. Jelikož já nežiju život jen abych ho celý trávila od rána do večera v práci.

No dost vylévání srdíčka na to bude dost času v nějakém jiném článku...

Počet přečtených knih: 3
Počet přečtených stránek: 720 (Bože to je hodně málo!)
Nejlepší kniha měsíce: Nechci jen existovat, chci žít - Terka H.

LEDEN 2018 WRAP-UP


PROZŘETELNOST OD JAMIE MCGUIRE

Vyšlo: 2014 / Yoli
Přečteno: 07.01.18
Mé hodnocení: 4/5

Tuto knihu jsem měla už hodně dlouho ve své knihovně, tenkrát byla ještě k dostání v Levných knihách (jak tento díl, tak i ten druhý). A jelikož jsem ji měla v knihovničce opravdu hodně dlouho, tak jsem si řekla, proč bych zrovna s tímto kouskem nemohla začít. Sice je to fantasy žánr, který si teprve začínám zamilovávat, ale když jsem zjistila, že by tam měla být i romantika, tak jsem ji popadla a začala ji číst. Musím říct, že nebyla strašná, ale také mě moc nepřekvapila, že bych ji po přečtení zařadila do seznamu top přečtených knih za rok 2018 to vůbec ne. Ale jako výborná oddechovka na pár večerů byla jak dělaná. I tak jsem hodně zvědavá, jak se bude příběh dál vyvíjet a rozhodně si přečtu i druhý díl, který na mě čeká v knihovničce. Snad bude o tu jednu hvězdičku lepší než tento díl.


ŠLEHAČKOVÁ OBLAKA OD TEREZY SALTE

Vyšlo: 2017 / Motto
Přečteno: 12.01.18 
Mé hodnocení: 5/5

Kniha, na kterou jsem se neskuteč
ně těšila, až mi přijde a která má hodně originální název a obálku. Terky blog čtu už hodně dlouho a tak je vám asi jasné, že jsem se nemohla ochudit o její první vydanou knihu. Jelikož mě Norsko hodně zajímá a ráda si přečtu knihy o životě dotyčného autora nebo autorky, tak to byla další volba proč si ji pořídit. Díky Albatros médii jsem mohla tuto úzkou malou knížečku držet v rukou a začíst se do života jedné blogerky, která to neměla zrovna moc lehké. Dočetla jsem se tam spoustu nového a také jsem zjistila pár věcí o Norsku, do kterého se chci už hodně let podívat a je to můj obrovský sen se tam dostat. Rozhodně doporučuji všem fanouškům a fanynkám Terezy in Oslo, ale nejen jim, i lidem, kteří ji nesledují, ale mají rádi příběhy o životě.

NECHCI JEN EXISTOVAT, CHCI ŽÍT OD TEREZY H.

Vyšlo: 2017 / vlastním nákladem
Přečteno: 18.01.18
Mé hodnocení: 5/5
Přečtěte si mou recenzi

Měla jsem tu možnost získat jeden kousek této knihy, abych ji následně vyfotila a ukázala i dalším lidem. Terku sleduji na YouTube: livemore! CZ (tak se koukněte) se svým přítelem jsou už delší dobu na Floridě a dělají různá videa právě z tohoto prostředí v Americe. Videa jsou výborně zpracovaná! Ale zpátky ke knize.
Tato kniha je o životě Terky, která to také neměla vůbec lehké (co se stalo, vám nepovím, to si přečtěte!) Jak jsem psala u předchozí knihy, tak mám moc ráda knihy o životě a hlavně o životě lidí, které nějakým způsobem sleduji. Knížku mohu jen doporučit, jsou v ní i životní moudra a různé větičky, které vás donutí se pozastavit a přečíst si je znovu od začátku do konce. Tahle kniha mě bavila! Pobrečela jsem si (hlavně na začátku), ale také jsem se zasmála! Mamku jsem také nalákala, aby si ji přečetla, jelikož i ona tyto dvě skvělé duše sleduje skrz YouTube. Všechno se mi na této knize líbí a nejlepší je, že je to vydané na vlastní náklady, tudíž je to psané opravdu srdcem!
Obálka a i celková kniha se mi líbí a doufám, že stejný formát knihy bude i u druhého dílu (aby k sobě holčiny ladily vedle sebe v knihovničce).

Četli jste některou ze zmíněných knih? A kolik jste toho přečetli vy? 


11 komentářů:

 1. Neznám žádnou z knih, ale musím se přiznat, že knihy yutuberů/bloggerů mě nelákají... Možná je to škoda, třeba se to jednou změní. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě také nelákají úplně všechny. Hlavně od těch úplně známých, ale na tyto jsem byla moc zvědavá. :)

   Vymazat
 2. No, nejsi sama kdo momentálně pomalu čte teď mám přečtené jenom 2 knihy a to jsem chtěla 4 za únor. Od Terky Šlehačková oblaka si taky chci přečíst nemá to být úplně něco tak strašného jak se to počítá od blogerů a youtuberů. PROZŘETELNOST o tom jsem někde slyšela, ale nevím ani to že bych si to někdy přečetla jen je tak málo času a tak hodně knih ?!?!?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bohužel ani za březen nebudu mít asi moc knih přečtených. Za únor jsem chtěla více a nakonec jsem přečetla jen jednu :( No jde to bídně a doufám, že ta moje krize opadne a budu zase číst o sto šest. :)

   Vymazat
 3. Šlehačkový oblaka mě lakaji už dlouho dobu :)
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 4. Prozretelnost na me taky ceka, jen me mrzi, ze serie neni cela a ja tak nebudu znat konec... :-(

  OdpovědětVymazat
 5. šlehačková oblaka mě láka ale ještě nepřišla šance si jí pořídit. Jinak je mi líto, že v práci se k tobě tak chovají ale nenech si to líbit. Je to náročné nu. Doufám, že únor u tebe bude lepší <3
  All about Candys life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufám, že se ti bude kniha líbit tak jako mně :) A doufám, že si ji co nejdříve koupíš a přečteš! :)

   Vymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥