Waiting on Wednesday #8

středa, října 08, 2014


Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chceme přečíst.

Pro tuto středu vybírám:


Název:
 Chlapec v pruhovaném pyžamu

Počet stran: 167

Autor: John Boyne

Anotace: Devítiletý německý chlapec Bruno neví nic o konečném řešení židovské otázky ani o koncentrácích. Neví nic o strašlivém utrpení, které jeho národ uvalil na miliony Evropanů. Ví jenom to, že byl odtržen od svého šťastného domova v Berlíně a převezen do odporného domu uprostřed oplocené pustiny, kde se nemůže ani zabavit, ani si najít přátele. Až se jednoho dne setká se stejně starým chlapcem Šmuelem, který žije podobně vykořeněný život, jenž na druhé straně vysokého plotu. I on, jako ostatní, nosí pruhované pyžamo.
Bruno je zvídavý a přátelství se Šmuelem mu dá příležitost zjistit, co se za tím plotem vlastně děje. Proto si i on oblékne pruhované pyžamo a protáhne se dovnitř, netuše, že jeho nevinná zvědavost ho dovede k odhalení strašlivé pravdy.

Proč zrovna tato knížka?
Já jsem tuto knihu četla, když jsem byla v páté třídě, protože jsme ji měli v povinné četbě. Jsem zvědavá jestli ji pochopím lépe než v páté třídě, protože mi tenkrát bylo jen deset let a podle mě jsem tuto knihu, když jsem ji četla, ani nevnímala. Jsem si ale jistá že se mi bude líbit, jako tenkrát. 

You Might Also Like

4 comment

 1. Já tuhle knihu nečetla, ale kdybych se k ní dostala, tak bych asi neodolala.. A není to náhodou i film? Mě se totiž zdá že jo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo je já jsem ho viděla v sobotu napsala jsem o něm i v článku filmová podoba týdne. :)

   Vymazat
 2. Tuhle knihu si taky časem musím prostě přečíst :).

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko: Chci zasílat oznámení (v pravém dolním rohu tabulky na komentář), aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)

SPOLUPRACUJI S

Výsledek obrázku pro albatrosmedie

Výsledek obrázku pro knihy dobrovsky

SPOLUPRACUJI S


Výsledek obrázku pro paseka

SPOLUPRACUJI S


Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatel