Waiting on Wednesday #19

11. 3. 2015


Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chceme přečíst.

Pro tuto středu vybírám:

Název: Zapomnění

Počet stran: 264

Autor: Cat Patricková

Anotace: "Jmenuji se London Laneová. Až na pár týpků si o mně všichni myslí, že jsem normální, obyčejná holka. Moc o sobě nemluvím a pečlivě se schovávám za svou masku. Lidi bytotiž asi stěží pochopili, že si nevzpomínám na nic, co se kdy v minulosti stalo. Zato ale znám budoucnost - svoji i všech okolo mě. Od té doby, co znám Lukea, lépe řečeno - co se s ním každý den znovu seznamuju -, vidím ve svých vizích pohřeb. Jenže nedokážu zjistit, kdo umřel. A mám strach, aby to nějak nesouviselo s Lukem." 
Každé ráno v 4:33 se Landonin mozek restartuje a všechny její vzpomínky na uplynulých 24 hodin nenávratně zmizí. Hrdinka si proto den co den píše poznámky, aby např. věděla, co měla včera na sobě, co se stalo, co probírali ve škole. Občas se jí taky náramně hodí, že může využít svoje znalosti o budoucnosti. Zkrátka: London si události pamatuje tak dlouho, dokud se nestanou... A jediný, koho ve svých budoucích vzpomínkách nevidí, je její kluk Luke.

Proč zrovna tato knížka?
Protože mě zaujala u jedné blogerky, která ji ukázala ve svém videu. Hned jsem si ji musela najít na webu a přečíst si anotaci. Doufám že si ji koupím co nejdříve, protože se na ten příběh strašně těším. Zatím jsem nikde neviděla recenzi na tuto knihu, tak jsem zvědavá jak se mi bude líbit.

2 komentáře:

  1. Túto knihu som videla tiež na jednom videu (asi na tom istom ako ty) a tiež ma anotacia veľmi zaujala :)

    OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥