Waiting on Wednesday #20

18.3.15


Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chceme přečíst.

Pro tuto středu vybírám:

Název: Muzeum prazvláštních věcí

Počet stran: 356

Autor: Alice Hoffmanová

Anotace: Muzeum prazvláštních věcí je okouzlující román z prostředí New Yorku dvacátého století.
Coralie  je dcerou panovačného impresária, který na Coney Islandu vede show s názvem Muzeum prazvláštních věcí. Show přitahuje pozornost širokých mas. Jeho dcera umí skvěle plavat a má za úkol hrát mořskou pannu v otcově panoptiku. Bude vystupovat spolu s vlčím mužem, motýlí dívkou a sto let starou želvou. Jednou v noci narazí Coralie nečekaně na mladíka, který v lese u řeky Hudson fotí stromy v měsíčním svitu. 
Neodolatelný fotograf se jmenuje Eddie Cohen. Učí se na krejčího a je zrovna na útěku. Jeho otec vede ortodoxní komunitu, kde Eddiemu začalo být příliš těsno. Po požáru továrny Eddie fotografuje zkázu v ulicích New Yorku a nechtěně se zaplete do podezřelého tajemství kolem zmizení mladé ženy. Zároveň se mu povede ukrást srdce Coralii.

Proč zrovna tato knížka?
Když jsem si četla pochvalnou recenzi na tuto knihu, tak jsem si ji musela vyhledat a kouknout kolik stojí, abych věděla kolik peněz si mám dát stranou. Hodně mě tato kniha uchvátila a jsem zvědavá jak se mi bude příběh líbit. Mimochodem není ta obálka skvělá, taková jednoduchá, ale hezká. Četly jste tuto knihu co na ni říkáte?

You Might Also Like

2 comments

  1. Tahle mě také hodně zaujala. Asi ji kupovat nebudu, ale přečíst bych si ji chtěla určitě :).

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko chci zasílat oznámení, aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro ALbatros media

Výsledek obrázku pro baronet nakladatelství


Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství


Výsledek obrázku pro megaknihy

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro presco group

Výsledek obrázku pro paseka