JAKÉ KNIHY VYCHÁZÍ V SRPNU 2016

31. 7. 2016


Tentokrát mě zaujalo o jednu knihu méně než v červenci, tudíž tu mám sedm knih, které vychází v srpnu a na které se hodně těším. Snad si i vy něco vyberete a popřípadě napíšete, jaké knihy nadchly vás a které byste si nejraději koupili.

Ty, já a ti druzí - Fionnuala Kearneyová
Vychází 22.8. (Ikar)

Říká se, že všechny rodiny mají svá tajemství. Dobře ukrytá tajemství…
Co se však stane, když se všechny naráz jednoho dne nezadržitelně vynoří na světlo denní? A přesně to se stane manželům Adamovi a Beth a jejich devatenáctileté dceři Meg. Rodina žije navenek spokojený život, dokud Adamova náhodná nevěra – Servírka, jaké klišé! – nespustí sled událostí s neodvratnými důsledky. A jak plánovat budoucnost, když se celá minulost v jednom okamžiku zničehonic převrátí naruby?

Rockový risk - Kyle Scott
Vychází 17.8. (Baronet)

Může pověstný rockový zpěvák a svůdník podlehnout lásce?

Coby zpěvák rockové skupiny Stage Dive je Jimmy zvyklý, že dostane, cokoli a kdykoli si namane, a život je pro něj jedna velká párty. Velká chyba, která by na jeho kapelu mohla uvrhnout špatné světlo, ho ale konečně probere a Jimmy nastoupí na odvykačku. Tak pozná Lenu, novou asistentku, která mu má pomoct vyhrabat se z problémů.
Lena se nehodlá chytit na jeho řečičky a je odhodlaná udržet jejich vztah v profesionální rovině, přestože to mezi nimi jiskří. Když ji Jimmy zažene do kouta, dojde mu, že možná ztratil to nejlepší, co ho kdy potkalo.
Dokáže Lenu přesvědčit, aby zariskovala a poslechla, co jí radí srdce?


Nedej se - Rainbow Rowellová
Vychází 4.8. (Yoli)

Nedej se je příběh duchařský, milostný i detektivní. Je v něm přesně tolik líbání a povídání, kolik v knížkách Rainbow Rowellové čekáte – ale mnohem, mnohem víc nestvůr.
Staletá proroctví předpověděla příchod Největšího mága, který díky své obrovské moci zachrání kouzelnický svět před ničivým zlem.
Smůla je, že Simon Snow je nejhorší Vyvolený, jakého kdy kdo vyvolil. Svými kouzly většinou nadělá víc škody než užitku, a tak se radši ohání mečem a čarování nechává na své nejlepší kamarádce. Svět, který má zachránit, nad ním ohrnuje nos. A v boji s tajemným Zlořádem Pletichou se Simon za posledních sedm let taky moc nevyznamenal…
Teď ho čeká poslední rok na Watfordské škole magických umění – možná taky poslední rok jeho života – a on si ho nenechá zkazit ani tím, že mu jeho příšerný, zákeřný, nafoukaný upírský spolubydlící Baz nejspíš přebral holku.
Jenomže Baz udělal něco ještě záludnějšího. Beze stopy zmizel. A Simon nebude mít klid, dokud téhle záhadě nepřijde na kloub.

Slavičí píseň - Fiona McIntosh
Vychází 3.8. (Baronet)

Láska si nikdy nevybírá – najednou se odnikud vynoří ve chvíli, kdy ji nejméně čekáme, a usídlí se v našich srdcích. Přichází sama, nehledaná, nečekaná, nežádaná…

Uprostřed masakru bitvy o Gallipoli se setkávají britská zdravotní sestra Claire Nightingalová a australský voják Jamie Wren. Navzdory hrůzám, které se kolem nich dějí, mezi nimi vzplane láska. Jenže jejich románek má krátké trvání, protože válka jejich cesty na dlouhou dobu rozdělí…
Když je konečně nastolen mír, Claire nemá tušení, kde a jak začít Jamieho hledat. Přežil? Nebo ve válce padl? Cesta ji zavede až do Konstantinopole, kde se setkává s charismatickým otcem padlého tureckého vojáka, s nímž se Jamie setkal v bitvě o Gallipoli. Přestože se tomu oba brání, je vzájemná přitažlivost nepopiratelná.
Příběh plný smutku a hrdinství, lásky a touhy… Kdo bude ten, který nakonec získá Claiřino srdce?

Kulka - Mary Louise Kellyová
Vychází 1.8. (Knižní klub)

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden.
Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…


Hrdina - Samantha Youngová
Vychází 1.8. (Ikar)

Samostatný příběh od autorky oblíbené série Dublin Street. Pro Alexu Hollandovou byl vždycky hrdinou její otec… dokud nezjistila, že ona a její matka nebyly jedinou rodinou, kterou měl. Zrazená a nejistá se snaží aspoň uspět ve své profesi, ale když má v popisu práce schůzku s Cainem Carrawayem, povolí jí nervy. Tenhle nádherný, úspěšný muž je s její minulostí až příliš spojený. Jak se tedy vlastně stalo, že kývla na jeho nabídku stát se jeho asistentkou? Přestože Caine není právě vzorný šéf, navzdory minulým i čerstvým sporům je to k sobě začíná táhnout.
Piknik v Provence - Bard Elizabeth
Vychází 3.8. (Motto)

Autorka bestselleru Oběd v Paříži nás zve na další kulinářské a životní dobrodružství. Elizabeth s manželem při romantickém výletu propadli kouzlu Provence, rozhodli se odstěhovat na venkov a otevřít si tam zmrzlinářství. Její druhá autobiografická knížka obsahuje lákavé recepty na jídla jako plněné cuketové květy, fíkový koláč či medovo-tymiánová zmrzlina, ale především vypráví o všem, co se může stát, když se dva lidé z města přestěhují na venkov, když manželé zakládají společný podnik, když se americké děvče učí francouzskému stylu rodičovství a když vášnivá kuchařka objevuje klasickou provensálskou kuchyni. S vtipem, humorem a kopečkem jahodového sorbetu nám Elizabeth připomíná, že život – v kuchyni i mimo ni – je dostaveníčko s neočekávaným.


           Facebook: Reading with Lucy | Instagram: readingcookingwithlucy | Twitter: readingwithlucy
                                                                   Na co se těšíte vy?

24 komentářů:

 1. Samé krásky! Hodně mě zaujala kniha Piknik v Provence :-) Měj se hezky a díky za skvělý článek! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci nemáš zač :). Piknik v Provence vypadá moc krásně. :)

   Vymazat
 2. Mně zaujala Kulka, zbytek není můj žánr :) Hezkou neděli xxx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je škoda Kulka mě zaujala hlavně nejdříve obálkou a následně jsem si přečetla tu skvělou anotaci. :)

   Vymazat
 3. Pěkný výběr! :) Nedej se a Hrdinu si také musím přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Skoro každá knížka mě natknula, ale asi nejspíš ne natolik, že bych si jí koupila :) To bych si musela asi poté přečíst recenze nebo ukázkové stránky, abych se rozhodla, zda si jí koupit nebo ne :)
  Pěkný článek

  OdpovědětVymazat
 5. Jelikož jsem četla knížku Fangirl, tak si určitě musím přečíst Nedej se:) Z ostatních mě zaujala Kulka.
  Hezký článek!:)

  Ela Foxx

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Nedej se vypadá skvěle a kulka taktéž. Fangirl bych si moc ráda přečetla snad to bude co nejdříve. :)

   Vymazat
 6. Slavičí píseň vyzerá veľmi zaujímavo, len ma trošku zarazilo, ako sa podobá na knihu (a seriál) Outlander (Cizinka).. tam sú hlavnými postavami tiež Claire a Jamie a tiež sa to deje počas "vojny", ale každopádne, mohla by to byť veľmi dobrá knižka :)
  Caroline

  OdpovědětVymazat
 7. Najviac ma zaujala Kulka, to vyzerá fakt super :) Mimochodom, Hrdinu som už prečítala a musím povedať, že ma to celkom sklamalo, pretože zbožňujem sériu Dublin Street a toto bolo o dosť slabšie. Ale stále fajn oddychovka. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za názor na Hrdinu. Jsem na knihu moc zvědavá a samozřejmě i na Kulku jsem zvědavá. :)

   Vymazat
 8. Z Tvého seznamu mám v plánu jen Nedej se, ale přidám k tomu ještě Dvůr trnů a růží+ Šťastně až navěky :)

  OdpovědětVymazat
 9. V srpnu vychází tolik knih, co bych si chtěla pořídit. Určitě se těším na Rockový risk, Kulku a Hrdinu.

  OdpovědětVymazat
 10. Já se těším na Kulku! Už abych si ji přečetla. A až teď mi vlastně došlo, že bych zrovna splnila zadání do výzvy! :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kukla mě strašně zaujala a snad bude dobrá. Doufám, že nás nezklame. :D

   Vymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥