CUKRÁRNA V PAŘÍŽI

30. 12. 2019


V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. 
Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. 

Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? 

Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží? 


Očekávala jsem skvělou oddechovou romantiku na zimní večery, a právě to jsem také dostala. Toto je již třetí kniha od autorky, kterou jsem četla, a i když se jedná o sérii, tak díly na sebe nenavazují, tudíž se nemusíte bát, že byste o něco z děje přišli, když si omylem jako první koupíte třeba právě tento díl. 


 Já jsem byla zase nadšená úplně stejně jako u předchozích dílů. V této knize je vše, co jsem očekávala. Je tam romantika dvou lidí, kteří se po několika letech odcizili, ale stále je to k sobě nějakým způsobem táhne, také tam můžete očekávat různé zvraty a nepříjemné chvíle, které nejsou sice tak tragické, ale přece jen tomu nějakou tu šťávu dávají. Konec si asi všichni umíme představit, ale i tak se mi celá kniha líbila a ráda si ji přečtu znovu. Také budu moc ráda, když i další rok touto dobou vyjde čtvrtý díl, který bych si ráda přečetla takto před Vánoci.  

 Obálka je zase nádherná a budu moc ráda, když bude Káťa Brabcová (@brabikate) i nadále dělat tak krásné obálky i u jiných knih. Má výborný talent, který já a spoustu jiných může jen závidět.  
 Jestli hledáte krásnou, romantickou, milou oddechovku, tak toto je právě vaše kniha, která má v sobě úplně vše. A ideální je na takovéto zimní večery se šálkem kávy, či čaje (to vím z vlastní zkušenosti ♥). 

Nemám vůbec co vytknout. Dostalo se mi přesně to, co jsem očekávala. Tak snad zase za rok budu psát článek o čtvrtém dílu to by bylo skvělé ♥ 


Knihu jsem obdržela zdarma od nakladatelství COSMOPOLIS výměnou za článek. Nikdo ani samotné nakladatelství můj názor neovlivnilo vše je napsané přesně tak, jak to cítím já. 
Knihu si můžete zakoupit zde.

Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství

8 komentářů:

 1. Tahle romantická série mě vážně začíná lákat čím dál tím víc. Asi si ji budu přát k narozeninám a pak si u ní občas odpočinu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím a přesně to by jsi měla udělat. Je vážně skvělá a vždy si i já u ní odpočinu ♥

   Vymazat
 2. Ja som bola trosku sklamaná, cela séria sa mi páči, štýl písania aj to tradične prepojenie autorky gastronómia/cestovanie/laska.... len pri tejto knihe mi niečo chýbalo, a to som sa pritom na Paríž tešila najviac. Ale určite kúpu neľutujem, sú to oddychovky, ku ktorým, ako píšeš, sa človek rad vracia ����

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak člověk se k nim rád vrátí ♥
   Můj úplně nejmilejší díl byl Kavárna v Kodani. Sice všechny díly byly skvělé, ale ten měl v sobě něco navíc a to tu Kodaň, jelikož je to město, kam bych se ráda podívala, což Paříž bohužel není ta mě tolik neláká :(
   Mockrát děkuji za komentář a přeji krásný první den v novém roce ♥

   Vymazat
 3. Ono jak píšeš, je to hodně spojené s tím místem, kde se příběh odehrává :)

  Já vždy, když knihu vidím, dostávám chuť na nezdravé zákusky :D Nevím, jestli ji mám číst :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně ji zkus nebo alespoň jeden z těch dílů ❤️

   Vymazat
 4. Na knihu se moc těším! Tuhle sérii miluji, zatím u mě vede kavárna v Kodani :)

  All about Candys life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také u mě vede Kavárna v Kodani, ale samozřejmě jsou všechny díly skvělé, ale ta Kodaň měla své kouzlo ♥

   Vymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥