Filmová podoba týdne #16

2. 2. 2015


Jedná se o meme, které pořádá Niklaus. Cílem tohoto meme je každé pondělí představit čtenářům i filmové nebo seriálové zpracování knih.

Název: Dárce

Režisér: Phillip Noyce

Podle knihy: Dárce - Lois Lowry

O čem film je: Jonas vyrůstá v idylickém světě, kde existuje pouze štěstí. Lidé neznají utrpení, války, násilí, strach ani bolest. Základem světa je jednotvárnost: stejné domovy, stejné oblečení, stejné rodiny. Na okraji společenství žije jediný držitel a strážce všech pravdivých vzpomínek lidstva - Dárce. Jeho prostřednictvím Jonas získává to, co nikdo jiný nesmí vidět - pravdu o skutečném životě a zkušenosti předchozích generací. Jonas začíná chápat, že jeho společenství žije v iluzi dostatku a bezpečí za cenu naprosté absence citů a možnosti volby. Lidé necítí emoce, lásku, vášeň, přátelství, nevnímají barvy. Pocit harmonie je vytvářen uměle. Jonas ojevuje nejtemnější stránku utopického světa. Všichni ve společenství jsou pomocí každodenní injekcí zbavováni veškerých špatných vzpomínek a zážitků. Jejich svět je podvod, denně placený smrtí nepohodlných lidí, ve prospěch řízené existence. Tváří v tvář této skutečnosti, Jonas již nedokáže žít jako dřív. Čelí obtížnému rozhodnutí nejen o jeho vlastním životě, ale o budoucnosti celého světa...   

Můj názor: Tento film mě moc nezaujal. Knihu si asi také nekoupím. Nevím co k tomu napsat dál, protože mi to přišlo jako ztráta času. Omlouvám se lidem co se tento film líbil, ale mě přišel příběh až moc natažený a přitom by se to dalo zkrátit. 

Trailer:


2 komentáře:

  1. Já se na film ani nedodívala, protože mě hrozně nudil, ale knihu bych si přečíst chtěla, protože to má zajímavý námět :)

    OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥