Lucy life #12

6. 2. 2015


Dnešní článek bude o čokoládovně, která se nachází v Táboře. Jela jsem se svou třídou plus s pár lidmi ze školy.


3. 2. 2015 jsme se se třídou setkali před školou, kde na nás čekal autobus. Měli jsme vyjet v 7:45, ale z naší třídy se někdo opozdil, tak jsme vyjeli až v osm. Jeli jsme přes Benešov. Někde dokonce byl sníh a docela dost. Řidič vůbec v Táboře nevěděl kam zahnout, ale nakonec jsme to našly.

Jako první jsme uviděli velkou bránu, která oddělovala (podle mě) tu starší část Tábora. Na obrázku můžete vidět tu bránu, ale jen ze shora překážel tam autobus.


Když jsme prošli bránou, tak jsme také nevěděli kam jít, ale nakonec jsme to našli a dokonce jsme tam byli o půl hodiny dříve. Museli jsme čekat do deseti a tak jsme nakonec šly na náměstí, kde nám učitelka řekla, že tu budeme mít po exkurzi rozchod.

Když bylo za pět minut deset, tak jsme se vrátili.


Vstupné jsme platili ve škole, ale učitelka říkala, že vstup je za 80 Kč. Nejdříve nám paní řekla něco o výrobě čokolády a pak jsme se koukli na různé výrobky.

Jako první jsme viděly Jágra z čokolády, který měl ale základ z polystyrénu. Ten se mi líbil ze všeho nejvíce.


Poté nám paní ukázala výrobky z marcipánu, kterých bylo nejvíce.


Ale i z čokolády.


Toto je podle skutečnosti.Tady je skutečný kostelík, který je na tom náměstíčku.


Pravé náměstí z čokolády.Toto nosili modelky na hlavě. Ano také z čokolády.


Kate a Williams z čokolády.

Další co jsme viděly byla kašna z reklamy na Orionku, ale ta byla plastová.


Na konci prohlídky jsem koupila rodině čokoládové kuličky různé druhy, které si tam sami vyrábějí. Bohužel ty jsem zapomněla vyfotit, ale byly moc dobré.

Pak jsme šly na to náměstí a my s holkama jsme šly do kavárničky a daly si tam Latte Macchiato za 50 Kč bylo moc dobré. Potom jsme se jen tak procházely a já jsem vyfotila pár fotek.Takový výhled jsme našly při procházce. Ale moc to není vidět.Krásný kostel.

Teď bych to celé shrnula. Už bych tam asi nechtěla jet, protože mi to přišlo o ničem jo dozvěděli jsme se něco o čokoládě, ale výrobky tam byly převážně z marcipánu. Zajímalo by mě kdo z vás tam byl a jak se vám to líbilo.

8 komentářů:

 1. Poprvé vidím u někoho fotky ze svého města :D... které se mi mimochodem moc líbí :)).
  Jinak v muzeum jsem samozřejmě byla a musím říct, že jsem čekala něco lepšího :D, rozhodně se v Táboře najdou lepší místa :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé tak to jsem ráda :D Do Tábora bych se chtěla ještě jednou podívat je to krásné město :)

   Vymazat
 2. Já bych tak jela :D je to krásný ale na "Karlík a továrnu na čokoládu" to němá :D ! krásné fotky !

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělé fotky, ale úplně jsem z nich teď dostala chuť na čokoládu! :D Musel to být skvělý zážitek, jen bych potom nejspíš snědla hrozně moc sladkého :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. Ty čokoládové kuličky byly opravdu výborné. :)

   Vymazat
 4. Krásné fotky :) Těžko uvěřit, že to je skutečně z marcipánu, vypadá to tak opravdově :) Každopádně se mi tahle fotoexkurze do tvého města moc líbí :) A to latté a čokoládu bych si hned taky dala :)

  OdpovědětVymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥