Do posledního dechu - Robert Bryndza

čtvrtek, března 07, 2019


Je jasné, že sociální sítě nejsou vůbec dobré prostředí a že jsou velice nebezpečné, ale do jaké míry to až může zajít? O tom si můžeme přečíst v dalším již čtvrtém díle s Erikou Fosterovou od úspěšného autora Roberta Bryndzy. 
Já prostě tohoto autora miluji a není to jen tím, že díky němu čtu i detektivky a thrillery, ale je to rozhodně i díky jeho skvěle napsaným příběhům, které vás od začátku budou hodně bavit a nebudete se moct odtrhnout. A díky krátkým kapitolám vám kniha proklouzne mezi prsty ani nevíte jak. Nemohla jsem se na další díl dočkat, ale bohužel jsem se k němu dostala až teď a jsem na sebe díky tomu velice naštvaná. Příště to dělat nebudu a ihned si ho přečtu a jak teda u mě kniha Do posledního dechu dopadla? 

Erika Fosterová už nemůže vystát svou novou práci za stolem plným papírů. Jediné, co dělá je, že píše různé dokumenty a kouká do počítače většinu pracovní doby. Žádné případy už na vlastní oči nevidí a ani se nemůže potýkat se žádným vyšetřováním. Když se ale jednoho dne čirou náhodou (nebo to ani náhoda nebyla?) ocitne uprostřed vyšetřování vraždy dívky, která se našla v jednom kontejneru, chce ihned zjistit, kdo měl tento hrůzný čin na svědomí. Vrchol celého příběhu je ještě fakt, že dívka je brutálně zbita a pořezaná nejspíše žiletkou, ale to není všechno co se s dívkou stalo, je toho ještě mnohem víc...  
Když po jedné nehodě se znovu Erika Fosterová ocitá v centru dění vyšetřování, tak se na tento případ vrhá po hlavě a nehodlá nechat viníka takovéto brutální vraždy nechat jen tak se plácat na svobodě. Kapku do vína přidá i vražda před čtyřmi měsíci, která byla úplně stejná jako tato. A moc tomu ani nepomáhají další vraždy se stejným poraněním i odhozením do kontejneru. 

Další věc, kterou mají vraždy stejnou je to, že tyto dívky se měly setkat s mužem, kterého si našly na sociální síti a pár týdnů s ním komunikovaly a zajít si spolu konečně na drink a poznat se ještě blíž. Fotky na internetu muž měl, ale jaká je pravděpodobnost, že to bude právě on?  

Musím vám ihned napsat, že za mě se tento díl stal králem (zatím) všech dílů. Byl opravdu skvělý a moc jsem si čtení užila, ale asi v tom má největší prsty samotné téma sociálních sítí, jelikož knihy, kde se toto téma nachází mám vždy moc ráda a hodně mě to zajímá.  
Moc jsem se bála toho, že už kolem 130 strany jsme zjistili, kdo je vrah, ale nakonec jsem za to byla hodně ráda. Jelikož jsme mohli i my sami vidět co se v hlavě takového člověka děje. Musím uznat, že takovýto lidé jsou hodně chytří, jelikož až do takových detailů všechno vymyslet bych rozhodně nezvládla. Co všechno pro to musejí udělat. Brrr teď mám z toho husí kůži...  
Neumím si představit, že toto se opravdu děje všude kolem nás a stále nemohu pochopit skutečnost, že se ti dva opravdu setkají. Já bych se právě bála, jestli to náhodou není nějaký nebezpečný člověk, ale je pravda, že my sami se můžeme s tímto člověkem setkat a nemusí to být jen přes sociální sítě. 
Ale teď už zpátky ke knize. 
Nikdy nemohu zanevřít na obálku, které Robert Bryndza má opravdu skvělé a ani tato nebyla výjimkou. Nemám k ní co vytknout je prostě skvělá a taktéž forma kapitol, které jsou příjemně krátké a vždy končí něčím napínavým, tudíž knížku máte rychle přečtenou a k tomu přispívají i rozestupy mezi řádky. A i když jsme věděli, kdo je vrahem, tak jsem byla hodně zvědavá jak ho nakonec vypátrají a co dalšího se bude během vyšetřování dít. To jsem pak hltala stránky jednu za druhou.
Celkově se mi opravdu tato kniha nehorázně líbila a je opravdu nejlepší ze všech dílů, ale tak možná najdu v dalších dílech dalšího favorita na toto místo, který ho zastoupí. Určitě si i tento díl nenechte proklouznout mezi prsty a na 100 % si ho musíte pořídit, jestli se vám doposud líbily všechny díly této detektivní série. Jestli tu mám čtenáře, kteří v životě nečetli nic od Roberta, tak stále nechápu, proč čtete tento článek a místo toho si nekupujete první díl této boží série.  
Závěrem: Nejlepší díl série, který se dostal na můj seznam nejlepších přečtených knih za rok 2019! Všem doporučuji!!! 
Kolik dílů této série jste už přečetli? Máte v plánu si tento díl pořídit anebo jste ho už četli? Co na něj říkáte? 

AUTOR: Robert Bryndza | NAKLADATELSTVÍ: Cosmopolis | HODNOCENÍ: 5/5☆ | ROK VYDÁNÍ: 2018 | POČET STRAN: 416 

MÉ ČLÁNKY O PŘEDCHOZÍCH DÍLECH TÉTO SÉRIE:

Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si můžete také knihu Do posledního dechu koupit.

    Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství

 • Share:

You Might Also Like

2 comment

 1. V poslednej dobe som si obľúbila detektívky a táto zneje veľmi zaujímavo.

  https://hanzalikovam.wixsite.com/thedailymaria

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc ráda a určitě tuto sérii zkus od prvního dílu, ať ti neutečou nějaké momenty ze života Eriky a dalších postav, které se tam po celou sérii nacházejí. Robert Bryndza je pro mě hodně dobrý autor a vždy se na jeho knihy těším. Mockrát děkuji za komentář a přeji krásný zbytek pátku a nádherný víkend. :)

   Vymazat

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko: Chci zasílat oznámení (v pravém dolním rohu tabulky na komentář), aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)