Spřízněné duše - John Marrs

11. 4. 2018



Na tuto knihu jsem byla neskutečně zvědavá a doufala jsem, že bude opravdu hodně dobrá. Anotace slibovala hodně originální a propracovaný příběh několik postav, které spojuje jediná věc a to je webová stránka, která vám pomůže najít vašeho ideálního partnera na celý život skrze vaše DNA. S ničím podobným jsem se nikde v žádných knihách nesetkala a tak jsem opravdu doufala, že to bude tak dobré jak se na první pohled zdá. A opravdu mě to příjemně překvapilo a jsem jen ráda, že ji mohu vlastnit a mít ve své knihovničce na čestném místě. A ráda si knížku přečtu znovu…

V knize máme několik hlavních postav. Každý z nich má pro sebe jednu krátkou kapitolu a pak jde na řadu další postava a takto se to po krátkých kapitolách furt střídá.
Existuje jedna webová stránka, která vám díky vaší DNA najde vašeho ideálního partnera na celý život, ale co když se vše zkomplikuje kvůli jednomu člověku, který je neskutečně chytrý a hodlá někoho kvůli tomu potopit? Kam až je schopný dojít, aby vyhrál? A co všechno udělají ostatní, aby svého ideálního partnera měli vedle sebe?

Máme tu celkem pět postav:

MANDY: Nemá to v životě lehké. Její mladší sestry si našly své partnery, ale ona stále nic. Sice někoho měla, ale on se rozhodl žít následně s někým jiným. Tudíž zkouší štěstí a přihlásí se na Analýzu DNA s tím, že se pro ni ten dokonalý protějšek konečně najde a ona se nebude cítit už tolik osamocená.

CHRISTOPHER: Nejtajemnější osoba celé knihy. Někdo ho v knize bude mít rád, ale pro někoho to bude jen zrůda, která žije příšerný život, a budete mu přát jen to nejhorší. Musím říct, že je jedna z nejpromyšlenějších osob celého příběhu spolu s další jednou osobou.

JADE: Žena, která si svou lásku přes analýzu DNA našla, ale Kevin bohužel bydlí až v Austrálii, kde údajně pracuje na statku. V životě se ještě nesetkali, ale i tak Jade věří, že je Kevin její největší láska. To ale netuší, co bude následovat a jaké komplikované věci nastanou.

NICK: Má svou partnerku a k tomu nepotřeboval ani analýzu DNA. Je přesvědčen, že ona je ta pravá pro něj a nehodlá analýzu nikdy vyzkoušet. Jeho partnerka je ale zvědavá koho by analýza jejímu partnerovy dala a tak pod nátlakem se zkusí přihlásit. Výsledek je šokující.  S touto postavou si autor výborně hrál a celkem mě hodně krát překvapil, co si na něj připravil.

ELLIE: Ze začátku osoba, kterou jsem vůbec nevnímala, ale to chtěl právě autor udělat, pohrát si s námi čtenáři (a výborně se mu to povedlo). Toto je rozhodně osoba, která nemá vůbec žádné tušení, s čím si zahrává. A budete se i celkem divit jak se její příběh bude vyvíjet.

PARÁDA!! Výborná kniha, která se čte jedním dechem a každá kapitola končí otevřeně, abyste se těšili na další a další. Nádherně zpracované a originální. Není divu, že má všude vysoká hodnocení a že ji všichni vychvalují do nebes (to já budu také). Tajila jsem dech jak v průběhu, tak hlavně ke konci. Prostě parádní nemám co dodat. Rozhodně se na knihu někdy vrhnu znovu (po pár letech) až příběh nebudu mít v hlavě, což opravdu hodně dlouho potrvá. Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, jen mě mrzí, že jsem s ní tak dlouho otálela, jelikož jsem na ni pořád neměla chuť, až jednou jsem si řekla dost! Jdu na ni!!!

Postavy jedním slovem: GENIÁLNÍ! Výborně propracované a nečekala jsem, že tam bude tolik zvratů a situací, kde se mi bude jen tajit dech. Dokonce jsem jednou vykřikla: COŽE???? Naštěstí jsem byla sama doma a ne v MHD. Z této knihy se budu hodně dlouho zpamatovávat a stále nechápu, jak to mohl tak autor propracovat. Jak nad vším musel hodně do detailů přemýšlet, no geniální. A rozhodně knihu doporučuji. A hlavně se neděste té tloušťky, jelikož jak jsou kapitoly krátké, tak to čtení hrozně rychle ubíhá a vy se za chvíli ocitáte na samotném konci knihy.

Jediné co vytknu je ten konec, který je hodně rychlý. Autor ho mohl ještě trochu zdelšit. Vůbec by mi to nevadilo. Celou dobu to plynulo tak akorát ne moc rychle ne moc pomalu, a když jsem se blížila ke konci, tak najednou bylo všechno tak neskutečně rychlé, že jsem si myslela, že autor už to tak moc rozebírat nechtěl a šel rovnou k věci. Ale je to jen jedna negativní věc z celé knížky. Jinak vše je na jedničku. Jak příběh, tak i výborná obálka. Rozhodně Spřízněné duše doporučuji, stojí za to!

ČETLI JSTE TUTO KNIHU? JAK SE VÁM LÍBILA? POPŘÍPADĚ NELÍBILA?


Děkuji za tento výtisk Albatrosmedii.


Knihu si můžete koupit zde.

Výsledek obrázku pro albatros media

Víš, že tě potřebuju? - Estelle Maskame

9. 4. 2018



Na druhý díl DIMILY trilogie jsem se moc těšila. Po prvním dílu s názvem: Víš, že tě miluju? (něco málo o knize v tomto článku: tady) jsem se nemohla na tento díl dočkat, furt jsem ho vyhlížela a doufala jsem, že už konečně vyjde. A když jsem knihu konečně držela v ruce, tak jsem se musela vrhnout na čtení. Moc jsem se těšila, že se znovu na stránkách knihy setkám s Eden a jejím nevlastním bratrem Tylerem a znovu se vrhnu na další romantické čtení této dvojice, která to měla mít tentokrát hodně komplikované. Ale bohužel jsem měla až moc velké očekávání a to se mi možná i vymstilo…

Osmnáctiletá Eden dokončila poslední ročník střední školy a chystá se jít na vysokou. Už skoro rok se neviděla s nevlastním bratrem Tylerem, se kterým prožila pár romantických chvilek v utajení, aby nikdo o nich nevěděl. Jelikož si nakonec vybrala Deana, nejlepšího kamaráda Tylera, se kterým se momentálně Tyler nechce bavit a ani kamarádit. Eden si tedy užívá několik týdnů volného času bez školy, než se přestěhuje na vysokou. Pár týdnů před letními prázdninami dostane Eden zprávu od Tylera, jestli by nechtěla tyto prázdniny strávit u něj v New Yorku, kam se před nedávnem přestěhoval.

Eden nejdříve hodně váhá, jestli má vůbec jít, ale nakonec si řekne proč ne, alespoň zjistí jaký je ten slavný New York a co je na něm tak krásného, když o něm všichni tak básní. Po odkývání mamce, aby byla v New Yorku opatrná a ujištění Deana, že i nadále budou spolu, se vydává do toho obřího města plného světel, aby si užila poslední prázdniny před vysokou se svým nevlastním bratrem Tylerem. Jenže je tu háček. Ona stále váhá, jestli vůbec Tylera miluje nebo ne a jestli to má s Deanem ukončit a žít společně s Tylerem. Tam se to ale vše nakonec rozhodne a my se tak dozvídáme další oříšek, který potřebujeme rozlousknout…

Jak jsem psala v prvním odstavci, tak jsem u tohoto dílu pěkně narazila. Nemohu jinak, než napsat tuto větu: Nejhorší díl, který je zcela o ničem a autorka si mohla šetřit síly na něco jiného! Ano je to tak. Vůbec by mi nevadilo, kdyby jen to trochu zajímavé a důležité dala do toho třetího dílu (který teprve vyjde) a tento úplně vymazala ze světa. Při čtení jsem se strašně nudila a přitom jsem se na tento díl tak těšila! Jen asi tři věci z celé 320 stránkové knihy se mi líbily a to by se vešlo i do sto stránek. Opravdu! Za mě jedno velké mínus. A budu jen doufat, že třetí díl bude alespoň o trochu lepší než tento. Ale raději od toho tak velké očekávání mít nebudu, abych zase nenarazila.

Ale abych nebyla furt jen zlá, tak tady jsou i ty pozitivní věci na této knize. Takže jdeme k obálce. Jak vždy píši, že nesnáším fotografie lidí na obálkách knih, tak tady u této trilogie mi to vůbec nevadí a jsem se všemi obálkami moc spokojená. Hodně se mi líbí a moc se povedly, takže připočítávám jednu hvězdičku k dobru. Co se týče postav, tak Tyler hodně dospěl a už není takový rebel jako v prvním díle a celkově se chová jako kluk v jeho věku. Ale to se nedá říct o Eden, která vůbec nevěděla, koho vlastně miluje a v celé knize se chovala jako malá ufňukaná holka. Eden za ten rok mohla alespoň malinko psychicky vyspět, když už jí je osmnáct (občas jsem jí chtěla dát jednu výchovnou, aby se konečně zklidnila a začala se chovat normálně). S ní to bylo hodně strašné tentokrát.

Knize jsem dala tři hvězdičky z pěti, jelikož něco se mi tam líbilo a něco ne, ale zpětně si říkám, proč jsem byla tak mírná (teď bych dala klidně dvě hvězdičky z pěti). Myslím si, že těm komu se první díl nelíbil, tak ať druhý díl ani nezkoušejí. Ale je mi také jasné, že se naopak někomu druhý díl bude líbit více než první, ale já svůj názor asi na lepší hodnocení nikdy už neudělám. A nebudu se do této knihy pouštět po druhé. Opak je první díl, který si klidně přečtu stokrát. No uvidím, co řeknu na třetí, snad bude lepší. Ale mohu vám prozradit, že tento díl mi přišel hodně o ničem a opravdu ho ani autorka nemusela psát.

ČETLI JSTE TUTO KNIHU? JAK SE VÁM LÍBILA? POPŘÍPADĚ NELÍBILA?


Děkuji za tento výtisk Albatrosmedii.

Knihu si můžete koupit zde.

Výsledek obrázku pro albatros media

Temné hlubiny - Robert Bryndza

30. 3. 2018



Nemůžu tomu uvěřit, že jsem přečetla již třetí knihu od Roberta Bryndzy a čtvrtá na mě momentálně čeká na stole vedle mě a neskutečně se na ni těším. I tato kniha byla neskutečná jízda. Díky nakladatelství Cosmopolis jsem měla tu možnost si užít další případ Eriky Fosterové. A zjistit jestli autor Robert Bryndza si se svým psaním vede stále dobře jako u předchozích knih. No nestačila jsem se divit…

Na samotném začátku knihy se nacházíme společně s detektiv šéfinspektorkou Erikou Fosterovou na nafukovacím člunu uprostřed Hayeského lomu. Spolu s dalšími kolegy, tu Erika pátrá po důkazu, který by usvědčil drogového dealera Jasona Tylera, který momentálně sedí ve vazební věznici. Po několika desítkách minut skutečně vytahují plastový kufřík, který když následně otevřou je plný heroinu. Erika je nadšená, že se důkaz skutečně našel, ale to ještě netuší, že potápěči najdou i něco jiného než jen kufr plný heroinu.

Po dalších minutách vytahují z vody balík omotaný řetězem, ve kterém následně nacházejí kostru člověka, ale na dospělého člověka je to až moc malé. Všechny věci vedou k sedmileté blondýnce, která před šestadvaceti lety šla na narozeninovou oslavu kamarádky, ale ve skutečnosti tam nikdy nedošla. Toto všechno se dělo v roce 1990 a ten rok o tom slyšeli a četli úplně všichni, byla to největší bolestná událost roku 1990, která se kdy v Hayeském lomu udála. Po tolika ledech jsou znovu všichni touto zprávou zcela zničeni a nemohou uvěřit tomu, že pátrání po Jessice Collinsové bude po dlouhých letech ukončeno nálezem její kostry zabalené a omotané řetězem na dně Hayeského lomu.

Eriku Fosterovou to zdrtí hlavně tím, že se jedná o malou holčičku, která měla teprve život před sebou a nějaký člověk jí ten život tak brzy ukončil. Proto neztrácí čas a vrhá se na dopadení tohoto vraha, který má vše na svědomí a který si to řádně odskáče.

Další napínavý příběh z hlavy Roberta Bryndzy, který mě nechal napjatou až do konce knížky. Jestli mé recenze čtete pravidelněji, tak vám rovnou odpovím na to, jestli jsem měla zase nějaké adepty na lidi, kteří tuto zrůdnost mohli udělat. A ano měla jsem a vybrala jsem si ty, kteří pořád byli opodál a tak trochu se schovávali a nakonec to stejně nebyli oni (jak už to u mě bývá, zase jsem na to nepřišla). Neskutečný klobouk dolů nad tím, že autor stále vymýšlí lepší a lepší případy. A hlavně vždy to má tak poutavě napsané, že člověk musí číst dál a dál a tudíž i kvůli krátkým kapitolám kniha rychleji a rychleji ubíhá.

Postavy byly zase neskutečné. V Temných hlubinách se seznamujeme s dalšími lidmi, které jsme doposud neznali a které buď začneme milovat, nebo nenávidět. Já jsem si našla jednu novou osobu, která mi vůbec k srdci nepřirostla a u které jsem si byla jistá, že je to dotyčný, který toto všechno udělal, ale nebylo tomu tak.
Erika mi přišla tentokrát o hodně lepší než v předchozích knihách i když mi nikdy nevadila, ale tady mi byla ještě více sympatická než na začátku.

Jestli jste žádnou knihu od Roberta Bryndzy ještě nečetli, tak určitě sáhněte po alespoň jedné knize tohoto britského autora, který momentálně žije na Slovensku. Rozhodne, je nejlepší začít první jeho knihou Dívka v ledu, ale nevadí, když začnete jako první i s touto. Knihy na sebe nenavazují, jen o Erice toho nebudete vědět tolik, jako kdybyste to četli popořadě. Rozhodně jsem zastánce toho, aby se vše četlo tak jak má být a tak neváhejte a konečně si přečtěte Dívku v ledu. A ti kteří otálejí nad Temnými hlubinami, tak neotálejte a kupte si tuto čtyři sta šestnácti stránkovou knihu, která vám propluje mezi prsty, ani se nestihnete divit jak rychle.

Já už se jen těším na čtvrtou knihu tohoto autora, která má název Do posledního dechu a zase má nádhernou obálku jako všechny jeho knihy. VÝBORNÉ A DOPORUČUJI!!!



Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Grada, kde si můžete také Temné Hlubiny koupit.
Výsledek obrázku pro grada            Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství

Nechci jen existovat, chci žít - Tereza H.

17. 3. 2018


Miluji knihy od různých blogerů a youtuberů, ale umím si perfektně vybírat, tudíž nečtu úplně všechny, ale jen ty, které mě nějakým způsobem zaujmou. Věřila jsem, že tato kniha bude něčím jiná a měla jsem pravdu. Krásná kniha, která upoutá na první pohled hlavně svou obálkou ale i originálním formátem a materiálem stránek. Jelikož ji Terka a Balů vydali na vlastní náklady. Já jen budu doufat, že i druhý díl bude úplně stejný, co se týče formátu knihy, aby hezky ladily vedle sebe v knihovničce. A ano určitě jste si mohli momentálně domyslet, že bude i druhý díl.

Nebudu vám tu věšet bulíky na nos (to je hrozně divné slovo, ale je to tak) dostala jsem tuto knihu od Terky zadarmo s tím, že na ní po přečtení udělám recenzi. Velice mě potěšilo, že jsem byla jedna z těch knižních blogerů co tuto knížku dostali a měli možnost si ji přečíst.

Kniha vypráví o Terce, která se svým přítelem Balůem má YouTube kanál: @livemore! CZ a která si prožila hodně krušné věci. Moc vám toho prozrazovat nebudu, to si budete muset přečíst. Každopádně po několika letech v česku se rozhodla spolu s Balůem odletět do Ameriky žít svůj sen. Momentálně žijí na Floridě a mají další sen… Šetří na obytný karavan, se kterým by chtěli procestovat Ameriku a samozřejmě z toho natáčet vlogy na svůj YouTube kanál. Já jim držím palce, aby se vše povedlo, a hlavně se nemohu dočkat těch záběrů z přírody a jiných koutů v Americe.


Ale zpátky ke knize. Jak jsem psala, tak příběh vypráví o Terce, která to neměla vůbec lehké a prožila si toho hodně. Vše je v knize nádhernými slůvky napsané a šlo vidět, že při psaní této knihy musela Terka vynaložit obrovské úsilí, aby tam mohla všechno to trápení popsat. Také tam jsou odstavce různých větiček k zamyšlení (některé jsem si i zapsala a to já normálně nedělám, takže palec nahoru).
Čekala jsem, že to bude psané jako klasická kniha o životě, ale ono to bylo jiné. Jsem zvyklá na styl Terky, jakým píše blog atak jsem ráda, že i kniha byla takto napsaná. Díky tomu se to četlo neskutečně rychle a poutavě.
Jestli mě sledujete i na sociálních sítích (což doufám, že ano), tak vám asi neušlo, že jsem hned skoro ze začátku brečela a psala jsem, že to určitě nebylo naposledy a ano nebylo! I nadále tam byly odstavce, které mě citově úplně položily a já jsem se musela rozbrečet (no jo jsem cíťa jak říká moje mamka).

Obálka má nádhernou barvu a moc se mi líbí. Vůbec neřve křiklavými barvami a není ani přeplácaná, je tak akorát a proto se i dobře fotí.
Jediné co knize vytknu je to, že je tam na můj vkus málo fotek, ale zase chápu, že by to bylo až moc velké koukání do soukromí. Ale i tak věřím, že v druhém díle bude více fotek a nebála bych se také fotek přírody a podobně…

Rozhodně knížku doporučuji hlavně lidem, kteří se na Terku a Balůa koukají skrz internet. Samozřejmě doporučuji i vám lidem, kteří je ještě nezaregistrovali. Krásná kniha, která má 212 stran a která se výborně čte.

Mockrát děkuji za poskytnutí knihy a jsem neskutečně ráda, že si ji jednou přečte i moje mamka, která vás společně se mnou ráda sleduje a která ten den, kdy kniha přišla, si musela několik stránek rovnou přečíst, protože ji to velice lákalo! Jen tak dál!…



Výsledek obrázku pro live more! cz logo
Knížku si můžete zakoupit tady: www.livemore.cz/shop a nezapomeňte si přikoupit také krásnou záložku s věnováním!
Také se rozhodně koukněte na jejich YouTube kanál: Live More!CZ nebo blog: www.livemore.cz

Leden 2018 Wrap-Up

17. 2. 2018


Ano! Nezdá se vám to, je to opravdu tak. Zrovna čtete po dlouhé době nějaký nový článek. Tentokrát jsem se vrhla na sepsání příspěvku o knihách, které jsem přečetla za Leden 2018 a nebylo jich moc...
Jelikož máme trable v práci a sháníme nové brigádníky, tak jsem celý Leden musela být jen tam a to se nezměnilo ani tento měsíc. Tudíž zbylo málo volného času na čtení knih, ale hodlám to změnit. Už nebudu ze sebe dělat otroka a přikyvovat na otázku: Zůstaneš tady až do večera? Brigádnice dneska nemůže přijít... To už se změní a jestli s tím bude mít někdo problém, tak mě můžou vyhodit. Jelikož já nežiju život jen abych ho celý trávila od rána do večera v práci.

No dost vylévání srdíčka na to bude dost času v nějakém jiném článku...

Počet přečtených knih: 3
Počet přečtených stránek: 720 (Bože to je hodně málo!)
Nejlepší kniha měsíce: Nechci jen existovat, chci žít - Terka H.

LEDEN 2018 WRAP-UP


PROZŘETELNOST OD JAMIE MCGUIRE

Vyšlo: 2014 / Yoli
Přečteno: 07.01.18
Mé hodnocení: 4/5

Tuto knihu jsem měla už hodně dlouho ve své knihovně, tenkrát byla ještě k dostání v Levných knihách (jak tento díl, tak i ten druhý). A jelikož jsem ji měla v knihovničce opravdu hodně dlouho, tak jsem si řekla, proč bych zrovna s tímto kouskem nemohla začít. Sice je to fantasy žánr, který si teprve začínám zamilovávat, ale když jsem zjistila, že by tam měla být i romantika, tak jsem ji popadla a začala ji číst. Musím říct, že nebyla strašná, ale také mě moc nepřekvapila, že bych ji po přečtení zařadila do seznamu top přečtených knih za rok 2018 to vůbec ne. Ale jako výborná oddechovka na pár večerů byla jak dělaná. I tak jsem hodně zvědavá, jak se bude příběh dál vyvíjet a rozhodně si přečtu i druhý díl, který na mě čeká v knihovničce. Snad bude o tu jednu hvězdičku lepší než tento díl.


ŠLEHAČKOVÁ OBLAKA OD TEREZY SALTE

Vyšlo: 2017 / Motto
Přečteno: 12.01.18 
Mé hodnocení: 5/5

Kniha, na kterou jsem se neskuteč
ně těšila, až mi přijde a která má hodně originální název a obálku. Terky blog čtu už hodně dlouho a tak je vám asi jasné, že jsem se nemohla ochudit o její první vydanou knihu. Jelikož mě Norsko hodně zajímá a ráda si přečtu knihy o životě dotyčného autora nebo autorky, tak to byla další volba proč si ji pořídit. Díky Albatros médii jsem mohla tuto úzkou malou knížečku držet v rukou a začíst se do života jedné blogerky, která to neměla zrovna moc lehké. Dočetla jsem se tam spoustu nového a také jsem zjistila pár věcí o Norsku, do kterého se chci už hodně let podívat a je to můj obrovský sen se tam dostat. Rozhodně doporučuji všem fanouškům a fanynkám Terezy in Oslo, ale nejen jim, i lidem, kteří ji nesledují, ale mají rádi příběhy o životě.

NECHCI JEN EXISTOVAT, CHCI ŽÍT OD TEREZY H.

Vyšlo: 2017 / vlastním nákladem
Přečteno: 18.01.18
Mé hodnocení: 5/5
Přečtěte si mou recenzi

Měla jsem tu možnost získat jeden kousek této knihy, abych ji následně vyfotila a ukázala i dalším lidem. Terku sleduji na YouTube: livemore! CZ (tak se koukněte) se svým přítelem jsou už delší dobu na Floridě a dělají různá videa právě z tohoto prostředí v Americe. Videa jsou výborně zpracovaná! Ale zpátky ke knize.
Tato kniha je o životě Terky, která to také neměla vůbec lehké (co se stalo, vám nepovím, to si přečtěte!) Jak jsem psala u předchozí knihy, tak mám moc ráda knihy o životě a hlavně o životě lidí, které nějakým způsobem sleduji. Knížku mohu jen doporučit, jsou v ní i životní moudra a různé větičky, které vás donutí se pozastavit a přečíst si je znovu od začátku do konce. Tahle kniha mě bavila! Pobrečela jsem si (hlavně na začátku), ale také jsem se zasmála! Mamku jsem také nalákala, aby si ji přečetla, jelikož i ona tyto dvě skvělé duše sleduje skrz YouTube. Všechno se mi na této knize líbí a nejlepší je, že je to vydané na vlastní náklady, tudíž je to psané opravdu srdcem!
Obálka a i celková kniha se mi líbí a doufám, že stejný formát knihy bude i u druhého dílu (aby k sobě holčiny ladily vedle sebe v knihovničce).

Četli jste některou ze zmíněných knih? A kolik jste toho přečetli vy?