30 Day Reading Tag #5 - Kniha, která ti pozvedne náladu, potěší tě

6.11.14


Úvod si můžete přečíst zde.

U této otázky jsem ani nemusela přemýšlet, protože je to kniha kterou jsem četla,když jsem byla menší. Musím na sebe kecnout, že tuto knihu čtu každý rok před vánocemi a i když je to pro děti, tak se mi to pořád hodně líbí. 

O jaké knize je řeč?

O knize Děti z Bullerbynu, kterou napsala Astrid Lindgrenová. Tato kniha je o šesti dětech - Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, kamarádka Anna a její sestra Britta a kamarád Olle - v ní prožívají veselé či méně zábavné příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.
Tuto knihu bych neznala, nebýt naší paní učitelky ve třetí třídě. Tuto knihu jsme museli společně číst ve škole, protože to byla povinná četba. A asi v šesté třídě jsem se k ní vrátila a četla ji od začátku, od té doby ji čtu každý rok a vždy tam najdu něco nového čeho jsem si minule nevšimla. Četli jste tuto knihu, když jste byly mladší?

You Might Also Like

2 comments

  1. Děti z Bullerbynu je úžasná knížka, miluju ji od dětství a klidně do ní občas nakouknu i teď :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko chci zasílat oznámení, aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro ALbatros media

Výsledek obrázku pro baronet nakladatelství


Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství


Výsledek obrázku pro megaknihy

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro presco group

Výsledek obrázku pro paseka