Normálně jiní - Tammy Robinson

1. 8. 2018


Když mi přišla nabídka od nakladatelství Cosmopolis jestli bych si chtěla přečíst knihu, která je pro fanoušky knih Hvězdy nám nepřály nebo Než jsem tě poznala, tak jsem ihned věděla, že si ji musím přečíst. Nakonec mi tedy tato kniha od Novozélandské autorky Tammy Robinson přišla a já byla ihned uchvácena obálkou a krásnou brožovanou vazbou. Jak už jsem psala, tak je pro fanoušky výše zmíněných knih, ale za mě je rozhodně lepší, než Hvězdy nám nepřály, ale u knihy od Jojo Moyes tam mi přijdou obě skvělé a nemohu je rozřadit na lepší a horší. Ale to vám je asi jasné, když u mě John Green není v seznamu nejlepších autorů, ale naopak Jojo Moyes tam je. Teď už ale zpátky ke knize Normálně jiní. 

Devatenáctiletá Maddy nežije klasický život jako ostatní. Spolu s mamkou si musí domlouvat opačné směny v práci, aby se jedna z nich mohla věnovat autistické sestře B. Tudíž když už Maddy není v práci ve Fotolabu, tak svůj volný čas věnuje právě své sestře B. Nemá žádné pomyšlení na to, že by někdy šla na nějakou party nebo si jen tak vyšla na pláž a byla sama.  Na prvním místě u ní je B. a to se nikdy nezmění a z toho důvodu také nešla na univerzitu, ale rovnou šla pracovat, aby také mohla přispět na domácnost a nemusela vše platit pouze její mamka. 

Albert svůj život také nemá lehký a hodlá si vydělat na cestu pryč od rodičů, tedy spíše od svého táty, který mu dělá ze života peklo spolu s jeho bratrem. Albert pracuje na ranči s koňmi a je za tu práci nesmírně rád, jelikož se dostává blíž a blíž ke svému snu odletět na Bali a získat práci instruktora surfování. Právě surfování je jeho nejoblíbenější koníček. Bohužel nemá na to moc času, když si chce vydělat, tak tráví většinu dne v práci a nemá na nic pomyšlení. Když přijde po práci celý strhaný domů, tak si nejdříve musí vyslechnout několik urážek od táty a jeho bratra a až pak může jít spát. 

Maddy a Albert se jednoho dne setkají a od té doby se něco mezi nimi změní. Ale jak skloubit práci, sestru a jejich vztah? Bude to vůbec klapat? Nestane se něco, co všechny a všechno změní? 

Největším mínusem je právě to, že tento příběh je pro fanoušky knih, u kterých všichni víme, co se stane, a tak jsem nějak už věděla, jak tato kniha dopadne. Ale i tak jsem si knihu užívala a opravdu moc se mi líbila jen ty kapesníčky jsem nepotřebovala, když jsem už předem tušila, jak to skončí. 
Jsem moc ráda, že mám momentálně štěstí na knihy, které jsou hodně čtivé už od první stránky a tady to nebylo jinak. Také se mi líbí, že se střídají kapitoly z pohledu Maddy a poté z pohledu Alberta, tudíž do příběhu ještě více zabrousíme a víme toho víc. 

A nebyla bych to já, kdybych se nevyjádřila k obálce této knihy. Moc mě těší, že máme zrovna tuto, která se opravdu výborně fotí a věřím, že se kniha rozhodně prodá právě díky tomuto přebalu, který ihned každého upoutá a bude chtít vědět o čem celá kniha je. Nemám rozhodně co vytknout, jelikož jiné obálky této knihy, které se prodávají jsou o sto procent horší, ale tato je perfektní!  

Postavy byly skvělé a nejvíce jsem si oblíbila právě Alberta, který měl srdce na tom správném místě a nikdy si o sobě nemyslel že je něco víc, což v této době už moc takových lidí není. Maddy byla také skvělá postava a hodně jsem s ní soucítila, když se nacházela ve špatných situacích.  

Sečteno a podtrženo! Tato kniha byla opravdu dobrá a rozhodně ji všem doporučuji. Nejsem si tedy moc jistá, jestli čtenáři, kteří četli knihy: Než jsem tě poznala a Hvězdy nám nepřály budou i u této brečet, když vědí, co se v už zmíněných knihách dělo. Ale já samotná jsem myslela, že to bude jinak. Věděla jsem, že se něco stane, ale netušila jsem u koho. Rozhodně knížku Normálně jiní doporučuji, a přece jen si ty kapesníčky připravte (kdyby náhodou). Můžete se těšit na skvěle čtený příběh, který jen tak neodložíte a po dočtení budete zírat jen před sebe s otevřenou pusou (přesně takové byly mé pocity po přečtení). 


Za poskytnutí recenzního výtisku moc děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si můžete také knihu Normálně jiní koupit.

    Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství


Výběr knih, které jsem z tohoto nakladatelství četla a mohly by se vám líbit:


MŮŽETE MĚ SLEDOVAT:

8 komentářů:

 1. Úplně jsem ztratila přehled, co teď vychází nového... tato knížka se mi moc líbí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc ráda :) Určitě ji zkus stojí za to! Přeji krásnou sobotu :)

   Vymazat
 2. tak tato kniha vyzera naozaj velmi dobre :) ak ju najdem u nas v kniznici, urcite si ju poziciam! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To opravdu musíš :) Věřím, že se ti bude líbit je to skvělá kniha. Užij si neděli! :)

   Vymazat
 3. Krásná recenze! Kniha má zajímavý námět. Jak si hlavní hrdinka musí poprat s nemocí její sestrou.

  AllaboutCandysLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :)
   Ale není to jen o té nemoci sestry je to něco víc. Moc knihu doporučuji. Musíš si ji pořídit! Věřím, že by se ti líbila :)

   Vymazat
 4. Já se poslední dobou nějak nejsem schopná do ničeho začíst nebo najít knihu, co by mě vážně chytla. Tahle mě ale docela zaujala, tak třeba bych s ní mohla prolomit své nečtecí období! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně! Myslím si, že by byla právě na toto období vhodná. Tak doufám, že se ti bude líbit. :)

   Vymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥