LÁSKA A SÝR V PAŘÍŽI


Ella má vše co si kdy mohla přát. Práci, kterou dělá ráda, bydlení a přítele Paula, kterého nade všechno miluje a jen čeká na tu chvíli, kdy ji požádá o ruku. Bohužel v momentě, kdy si myslí, že už tato chvíle nastala ji Paul zlomí srdce s tím, že odjíždí na třítýdenní kurz meditace a cvičení na jeden odlehlí ostrov v Thajsku. Prý potřebuje najít sám sebe. Po celé této příšerné chvíli se Ella rozhodne se s ním rozejít a vydat se zpátky do Paříže, kde to tak moc milovala. A tak si zabalí všechny své věci odstěhuje se od Paula a vyráží na rok do Paříže. 

Ze začátku to pro ni není zase tak lehké, jak si myslela a ani s hledáním bydlení to není procházka růžovou zahradou. Postupem času, se vše v dobré obrátí a najde si i práci v kavárně.  
Jedno co na Francii nadevše miluje jsou jejich sýry, a tak když nachází jeden krásný krámek právě s těmito chutnými, roztékajícími a zrajícími dobrotami neváhá a vchází dovnitř. Tam se setkává se Sergem panem sýrařem a majitelem obchodu v jednom. Nějak se dají do řeči a Ella odchází s chutnými sýry, ale i s výzvou na jeden rok. Když za jeden rok stihne ochutnat 365 druhů sýrů, tak ji Serge pozve do té nejluxusnější restaurace v Paříži a když to nezvládne, tak to bude naopak.  
Co se všechno stane za těch 365 dní v Paříži? Najde Ella kamarády, bydlení a třeba i lásku? A bude na scéně ještě někdo jiný než Serge? 

Musím přiznat, že si mě kniha dostala nejprve svou obálkou, která se mi hodně zalíbila a až následně jsem si přečetla o čem je. Bohužel jsem se koukla i na originální obálku, která vypadá ještě o něco lépe, ale ta naše je také hezká. 

Těšila jsem se na romantický příběh, který vůbec nebude náročný a který mi zpříjemní cestu z Rakouska do Prahy. A ano to vše se nakonec vyplnilo a já jsem cestou z Rakouska zpátky domů jen četla a četla. Už od první stránky se to neskutečně dobře četlo a stránky ubíhaly rychleji a rychleji. Jsem ráda, že jsem knihu četla zrovna v momentu, kdy jsem neměla náladu na žádný thriller, detektivku anebo na nějakou knihu, u které bych musela přemýšlet. Přesně něco tak nenáročného, ale přesto skvělého jsem potřebovala a nemohla jsem si vybrat lépe.  

Hrozně ráda jsem s Ellou zažívala všechny ty nástrahy, co na ni čekaly v Paříži a celou dobu jsem doufala v ten krásný happyend na konci. Líbilo se mi, že autorka Ellu moc nešetřila a díky tomu jsem se od knihy nemohla odtrhnout, jelikož v každé romantické knize je většinou jen to dobré, ale těch nepříjemných věcí tam moc není. 
  
Jsem moc ráda, že jsem díky Gradě na tuto knihu narazila a ráda si pořídím i další knihy z této edice (které vypadají velice lákavě hlavně na letní období). 
  
Rozhodně doporučuji těm lidem, kteří romantické knihy taktéž milují a troufám si říct, že budete stejně nadšeni jako já. Také musím dát malé plus tomu, že se nejedná o hardback nýbrž o paperback, který se naprosto výborně drží a ani po přečtení není vidět, že byla knížka někdy čtená. Rozhodně se k tomuto příběhu ta měkká vazba více hodí a já ji vítá s otevřenou náručí. 
Lásku a sýr v Paříži si jednou moc ráda znovu přečtu a věřím, že se mi bude tak výborně číst jako napoprvé. Rozhodně knihu mohu DOPORUČIT! 

Mockrát děkuji nakladatelství Grada za tuto knihu, kterou si můžete zakoupit zde.

Výsledek obrázku pro grada publishing

You Might Also Like

8 comment

 1. Taky už jsem po knize pokukovala, obálky celkově z té edice vypadají moc hezky :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak :) Moc ráda bych si koupila hlavně to Knihkupectví na bylinkovém náměstí to mě nejvíce zaujalo, ale i ta další knížka zní skvěle. ♥
   Mockrát děkuji za komentář a přeji ti krásný zbytek neděle :)

   Vymazat
 2. Krásná recenze, vypadá to jako fajn čtení. Asi se po ní poohlédnu. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně se po ní koukni je skvělá a krásně si u ní oddechneš :)

   Vymazat
 3. Ty obálky vypadají moc dobře, přijde mi to takové motivační. Přesně kniha na léto. Těším se na článek z Rakouska ♥

  All about Candys life

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se těšíš na článek a doufám, že se koukneš na všechny 4 články z Rakouska :)
   Ano přesně dělané na léto nebo i kdykoli, když zrovna máš náladu na něco úplně oddechového, ale přesto krásného :)

   Vymazat
 4. Jéj, znie to ako milé prázdninové čítanie. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Bylo to krásné a ráda si to přečtu znovu ❤️

   Vymazat

Mockrát děkuji za přečtení tohoto článku ♥