Posuď knihu podle obalu #5

10.8.14


Toto je knižní meme pořádané Syki z Knižního doupěte. Vyberte si jeden obal knihy, publikujte k němu stručnou anotaci knihy a řekněte svůj názor na knihu.

Název: Patnáctiletý kapitán

Autor: Jules Verne

Anotace:   Slavný dobrodružný román francouzského spisovatele vyšel poprvé před více než 130 lety (1878) v cyklu Podivuhodné cesty. Příběhy patnáctiletého plavčíka americké velrybářské lodi Poutník Dicka Sanda o jeho strastiplné pouti nejdříve na lodi a posléze Afrikou je znám z mnoha vydání a adaptací. Vedle poučení z entomologie, námořnictví a přírodopisu Afriky poukazuje román na hrůzy obchodu s otroky v druhé polovině 19. století a vyzdvihuje statečnost a odvahu mladých lidí.

Názor na obálku: Hledala jsem obálku bez nějakého člověka a našla jsem tuto s krásnou lodí plující v rozbouřeném moři. No není to nádhera? I ten příběh mě zaujal. Líbí se vám tato obálka?


You Might Also Like

2 comments

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko chci zasílat oznámení, aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro ALbatros media

Výsledek obrázku pro baronet nakladatelství


Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství


Výsledek obrázku pro megaknihy

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro presco group

Výsledek obrázku pro paseka