Waiting on Wednesday #3

13.8.14


Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chceme přečíst. Pro tuto středu vybírám:

Název knihy: V šedých tónech

Počet stran: 288

Autor: Ruta Sepetysová

Anotace:   Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera ale k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři. Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování, a bití a hlavně nenechat se zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky své rodině a také lásce k výtvarnému umění.

Proč zrovna tato knížka?
Jak jistě víte, tak mám ráda knihy z 2. světové války a tato kniha patří k tomuto tématu. Mě zaujala hlavně anotací ale i krásnou obálkou. Knihu jsem si zatím nekoupila.

Četli jste tuto knihu? Líbila se vám?

You Might Also Like

0 comments

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko: Chci zasílat oznámení (v pravém dolním rohu tabulky na komentář), aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro ALbatros media

Výsledek obrázku pro baronet nakladatelství


Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro cosmopolis nakladatelství


Výsledek obrázku pro megaknihy

Spolupracuji s

Výsledek obrázku pro presco group

Výsledek obrázku pro paseka