Waiting on Wednesday #25

středa, dubna 29, 2015


Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chceme přečíst.

Pro tuto středu vybírám:

Název: Dítě číslo 44

Počet stran: 384

Autor: Tom Rob Smith

Anotace: Strhující kriminální příběh s reálným pozadím zasazený do Sovětského svazu 50. let minulého století.
Brutální stalinský režim udržuje všechny občany ve strachu a přikazuje jim věřit, že socialistické společnosti se podařilo zcela vymýtit zločinnost. Mrtvý chlapec nalezený u železniční trati v Moskvě proto nemohl být zabit, jak tvrdí jeho příbuzní. Příslušník ministerstva státní bezpečnosti Lev Děmidov splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se společně s manželkou Raisou ocitnou ve vyhnanství na Urale. Zdá se však, že k vraždám dětí dochází i tam...
Román Dítě číslo 44 vychází ze skutečného případu sériového vraha Andreje Čikatila.

Proč zrovna tato knížka?
O této knize bych nevěděla nebýt filmu, který tento měsíc šel do kin. Já jsem ho ještě neviděla, ale jsem jak na knihu tak i na film hodně zvědavá. Doufám že si knihu přečtu co nejrychleji, abych si mohla pustit film a porovnat co je lepší. Četl někdo tuto knihu nebo se na ni chystáte? Viděl někdo film?

  • Share:

You Might Also Like

2 comment

Děkuji za komentář určitě si ho přečtu a odpovím na něj. Určitě také přidej odkaz na svůj blog. Nezapomeň zaškrtnout políčko: Chci zasílat oznámení (v pravém dolním rohu tabulky na komentář), aby ti neunikla má odpověď. A měj se krásně. :)